GRAAFIKA

Ene Kull

Ene Kull on sündinud 10. juuli 1953 Tartus.

1971 lõpetas Ene Kull Tallinna 1. Keskkooli. 1974–1978 õppis Tõnis Vindi Kunstistuudios. Eesti Kunstnike Liidu Liige 1990 – 2013. Isikunäitused Eestis 1981, 1992, 1998, 2000, 2005, Prantsusmaal Lyonis 2007.

Eestis hakkas Ene Kull näitustel osalema 1977, alustades geomeetrilises stiilis joonistuste ja graafikaga. 1998. ja 2000. a isikunäitustel olid maalid ja installatsioonid. Tema loomingus on kesksel kohal üldlevinud sümbolid, mis on saanud nähtava vormi geomeetriliste kujunditena (rist, ring, kolmnurk).

Samal ajal on nähtavad sümbolid sündinud nähtamatus reaalsuses, kus nad eksisteerivad idee, sõnumi, nägemuse, ideaali või mõistusliku pildina. Sümbolite kaudu ülendatakse tavalist ja maist, see on vahend teadvuse keskendamiseks ideaalile, tõsta pilk kõrgemale ja kaugemale iseendast. Sümbolid ühendavad läbi aja inimesi, kes püüdlevad sama eesmärgi poole.

Ene Kull on osalenud rahvusvahelistest graafika ja valgusinstallatsioonide näitustel: Soomes, Sloveenias, Itaalias, Norras, Poolas, Saksamaal, Jaapanis, Bulgaarias, Prantsusmaal, Hollandis, Lätis, Leedus, Slovakkias, Ungaris. Brasiilias, Alzeerias.

Ene Kulli töid on kunstikogudes: Eesti Kunstimuuseum, Tallinna Kunstihoone.

Erakogudes: Eestis, Soomes, Rootsis, Saksamaal, Itaalias, Austraalias, Kanadas, Jaapanis, Ungaris, Prantsusmaal, Venemaal, Ukrainas, USA’s, Lätis jm.

Graafika: Symbol D5, D7 ja D9 oli eksponeeritud 1983 International Biennial of Graphic Art, Ljubljana.

Ene Kulli kunst Tokko & Arrak Galeriis

Ene Kull on tunnustatud Eesti graafikakunstnik, kelle looming paistab silma detailirohkuse ja sümbolistlike kujundite poolest.

Tokko & Arrak Galerii pakub kunstihuvilistele võimalust süveneda Ene Kulli unikaalsesse kunstimaailma. Meil on hea meel esitleda valikut Ene Kulli graafikat, mis on suurepärased näited tema meisterlikkusest litograafia vallas.

Tutvuge Ene Kulli kunsti valikuga meie galeriis ja soetage endale unikaalne kunstiteos, mis rikastab teie kollektsiooni ning pakub sügavat esteetilist elamust.

Previous
Previous

Ilmar Kruusamäe

Next
Next

Kaarel Kurismaa